ورزشی

این شورا در پی اهدافی چون گسترش ورزشکاری، افزایش همکاری، ایجاد روحیه ورزشی و پرورش تن و روان سالم بین جوانان زرتشتی به وجود آمد. این شورا حوالی سال 1359 فعالیت پرشور خود را آغاز کرد. از جمله  فعالیت‌های اولیه‌ی شورای ورزشی انجام تمرینات ورزشی دانشجویان در سالن ورزشی دبیرستان انوشیروان است. چندی از فعالیت‌های این شورا در گذشته عبارتند از: برگزاری جام فوتبال فرهاد خادم، برگزاری جام تنیس روی میز، فوتبال دانش‌آموزان سده و تشکیل اتاق کوه .

از دیگر فعالیت‌های متعدد این شورا درحال حاضر می‌توان به برگزاری کارگروه ورزشی، تشکیل تیم‌های ورزشی، برگزاری کلاس‌های داوری والیبال، پیک نیک کوهنوردی در کوه اوسون و گرامی‌داشت روز طبیعت، برگزاری جام دوستی میان کانونی‌ها و بزرگداشت سالگرد درگذشت اردشیر مرادیان در باغ اوسون اشاره کرد.

یکی از برنامه‌های مهم و پیوسته این شورا، پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان است که رقابت‌های ورزشی با نام و یاد جان‌باختگان زرتشتی است. این رقابت‌ها از سال 1359 با نام جام شهدا آغاز شد و سپس نام آن به جام جان‌باختگان تغییر یافت و به مرور رشته‌های مختلف ورزشی به آن اضافی شد و یکپارچه شد و در همایشگاه مارکار تهرانپارس برگزار می‌شود. اکنون از بزرگترین رقابت‌های ورزشی در هازمان زرتشتی است.

اخبار مربوط به شورای ورزشی

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن