جشنواره موسیقی

لوگو جشنواره موسیقی

تاریخچه جشنواره موسیقی:

جشنواره در ابتدا با عنوان “جنگ موسیقی زرتشتیان” با هدف ایجاد حس رقابت بین نوازندگان زرتشتی و افزایش توانایی آنها برگزار می‌شود. در سال‌های بعد با گسترش این برنامه و استقبال از آن، جنگ موسیقی زرتشتیان شکل رسمی‌تری به خود گرفت تا این که در سال 1379 نخستین “همایش موسیقی زرتشتیان سراسر کشور” و در سطح استانداردهای ملی موسیقی برگزار شد.

کشف استعدادهای جدید در موسیقی، خود بهانه‌ای شد برای کودکان و نوجوانان زرتشتی تا به سوی  این هنر کهن گرایش پیدا کنند. همچنین بهبود بخشیدن سطح برگزاری جشنواره سبب شد تا گروه‌ها و افراد برگزیده، در جشنواره‌های بزرگتر و غیر زرتشتی نیز به پیشرفت‌های چشم‌گیری دست یابند.

چنانچه در دوازدهمین دوره‌ی برگزاری برگزیدگان آن به جشنواره بین المللی فجر راه یافتند و این ارتباط کانون دانشجویان زرتشتی با جشنواره موسیقی فجر منجر به شکل گرفتن بخش “اقلیت‌های مذهبی” برای نخستین بار دراین جشنواره شد.

در هجدهمین دوره جشنواره موسیقی،جهت پیشرفت سطح جشواره، برای نخستین بار از سالن‌های زرتشتی (نظیر سالن خسروی، سالن دبستان گیو و …) به سالن تآتر شهرزاد منتقل شد و تاکنون همچنان جشنواره موسیقی در سالن‌های غیر زرتشتی برگزار می‌شود.

 

کانون دانشجویان زرتشتی به عنوان برگزارکننده جشنواره موسیقی زرتشتیان سراسر کشور هرسال تلاش می‌کند این رقابت هنری زرتشتیان را در سطح بالاتری از کیفیت برگزار نماید تا نوازندگان و هنرمندان هازمان زرتشتی عرصه‌ای معتبر برای ارائه هنر خود داشته باشند. تاکنون شاهد بیست دوره جشنواره موسیقی زرتشتیان سراسر کشور بوده‌ایم.

 

 

وبسایت خبری جشنواره موسیقی

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن