پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان

لوگو جام جان‌باختگان

پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان، مسابقات ورزشی است که با حضور بیش از ۸۰۰ ورزشکار از سراسر جامعه زرتشتی، چه از داخل و چه خارج از کشور، هر ساله در نیمه اول امردادماه، در

همایشگاه فرهنگی، دینی، ورزشی مارکار تهرانپارس برگزار می‌گردد. این پیکارها در ۹ رشته ورزشی فوتبال، بسکتبال، والیبال، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، دو و میدانی، شنا و کاراته در دو گروه آقایان و بانوان و در رده‌های سنی گوناگون، با همت کانون دانشجویان زرتشتی برگزار می‌گردد؛ که حاصل بیش از ۱۱۰ هزار نفر ساعت کار و برنامه‌ریزی شبانه‌روزی دانشجویانی است که فعالیت‌های خود را برای به مرحله اجرا درآوردن این پیکارها، از اسفندماه آغاز می‌کنند.

برگزاری این جام در طول سالیان پیاپی، انگیزهٔ بسیار خوبی برای ورزشکاران بوده و توانسته‌است ورزشکاران بسیاری را در دامان خود بپروراند، تا جایی که بازیکنان و مربیانی در سطح ملی را به جامعهٔ ورزش کشور تقدیم کرده‌است.

همچنین لازم است ذکر شود که داوری تمامی این پیکارها توسط داوران فدراسیون و افراد آموزش‌دیده توسط فدراسیون طبق آخرین قوانین انجام می‌گیرد. در این دوره از پیکارها نیز مانند دورهٔ قبل، داوران تمامی رشته‌ها به جز فوتبال زرتشتی بوده‌اند.

پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان، به یادواره شهدای همیشه جاویدان ایران‌زمین، اکنون سی و شش سال برگزاری خود را پشت سر گذاشته‌است. پیکارهایی که در ابتدا در تالار کانون دانشجویان زرتشتی، دبیرستان فیروزبهرام، مجتمع رستم‌باغ تهرانپارس و در نهایت در مجموعه فرهنگی ورزشی مارکار تهرانپارس برگزار گردید. این رقابت‌ها را می‌توان بزرگترین مسابقات ورزشی در سطح جامعه زرتشتی دانست. علاوه بر آن، کانون دانشجویان زرتشتی افتخار دارد که در طول بیش از سی سال برگزاری این پیکارها، توانسته‌است در فرایندی هرچند دشوار و پرهزینه، بر امکانات ورزشی این مجتمع افزوده و آن را گام‌به‌گام به سوی استانداردهای ملی در زمینه ورزش هدایت کند.

آدرس وبسایت خبری پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن